CA, prin partenerul sau strategic SolvIT Networks, anunta ca a fost clasificat drept lider in raportul de cercetare The Forrester Wave™: Identity and Access Management, Q4 2009 (Noiembrie 2009)* atat pentru software-ul sau Identity and Access Management (IAM) cat si pentru tehnologia de provizionare.

Conform acestui raport, CA a castigat titlul de lider datorita portofoliului sau IAM bogat, adaptarea la piata in permanenta schimbare si a strategiei sale solide si meticulous pusa in practica.

Analiza Forrester a evaluat produsele a noua distribuitori de IAM. CA a avut cel mai mare punctaj, criteriile de evaluare incluzand viziunea IAM, arhitectura sistemului de suport IAM si managementul accesului Web. CA a obtinut de asemenea si cel mai mare punctaj pentru Role Management.

In ultimii ani, CA si-a marit portofoliul IAM prin devzoltare interna si achizitii in zonele de Role and Compliance Management (RCM); diviziune a muncii atent realizata si data loss prevention. “Aceste achizitii vor fortifica pozitia sigura pe care CA o are in delegarea administratiei intr-un mod sigur, nu numai pentru business-ul companiilor cat si pentru business-ul partenerilor”, a scris Andras Cser, analist senior, Forrester Research.

“Echipa noastra IAM de la CA a ascultat ce au avut de spus actualii clienti cat si posibilii viitori clienti si a facut eforturi deosebite pentru a livra tehnologii de management al identitatii si accesului care sa satisfaca nevoile acestora, inclusiv realizarea unui process de implementare care poate sa arate valoarea in doar 30 pana la 60 de zile in unele cazuri”, a spus Dave Hansen, vice presedinde senior si manager general al corporatiei, CA Security Management. “Software-ul nostru IAM ne-a ajutat clientii in contextul crizei economice si va continua sa-i ajute in managementul securitatii, nevoile de conformitate si procesele de eficientizare, pentru a dobandi avantaje competitive.”

http://www.ca.com/us/products/collateral.aspx?CID=221391

*Forrester, Inc., “The Forrester Wave™: Identity and Access Management, Q4 2009” de Andras Cser, cu Robert Whiteley si Allison Herald.

CA (NASDAQ: CA), liderul mondial al companiilor independente de software de management IT, ajuta clientii in scopul optimizarii IT-ului pentru obtinerea unor performante ale afacerii mai bune. Solutiile CA Enterprise IT Management ajuta organizatiile care folosesc Lean IT sa administreze si sa securizeze in mod efecient operatiile IT. Pentru mai multe informatii, vizitati:

Citeste articolul pe: SmartNews

CA a fost Numit Lider in Identity and Access Management si in Tehnologia de Provizionare de catre o Companie Independenta de Research

CA, prin partenerul sau strategic SolvIT Networks, anunta ca a fost clasificat drept lider in raportul de cercetare The Forrester Wave™: Identity and Access Management, Q4 2009 (Noiembrie 2009)* atat pentru software-ul sau Identity and Access Management (IAM) cat si pentru tehnologia de provizionare.

Conform acestui raport, CA a castigat titlul de lider datorita portofoliului sau IAM bogat, adaptarea la piata in permanenta schimbare si a strategiei sale solide si meticulous pusa in practica.

Analiza Forrester a evaluat produsele a noua distribuitori de IAM. CA a avut cel mai mare punctaj, criteriile de evaluare incluzand viziunea IAM, arhitectura sistemului de suport IAM si managementul accesului Web. CA a obtinut de asemenea si cel mai mare punctaj pentru Role Management.

In ultimii ani, CA si-a marit portofoliul IAM prin devzoltare interna si achizitii in zonele de Role and Compliance Management (RCM); diviziune a muncii atent realizata si data loss prevention. “Aceste achizitii vor fortifica pozitia sigura pe care CA o are in delegarea administratiei intr-un mod sigur, nu numai pentru business-ul companiilor cat si pentru business-ul partenerilor”, a scris Andras Cser, analist senior, Forrester Research.

“Echipa noastra IAM de la CA a ascultat ce au avut de spus actualii clienti cat si posibilii viitori clienti si a facut eforturi deosebite pentru a livra tehnologii de management al identitatii si accesului care sa satisfaca nevoile acestora, inclusiv realizarea unui process de implementare care poate sa arate valoarea in doar 30 pana la 60 de zile in unele cazuri”, a spus Dave Hansen, vice presedinde senior si manager general al corporatiei, CA Security Management. “Software-ul nostru IAM ne-a ajutat clientii in contextul crizei economice si va continua sa-i ajute in managementul securitatii, nevoile de conformitate si procesele de eficientizare, pentru a dobandi avantaje competitive.”

http://www.ca.com/us/products/collateral.aspx?CID=221391

*Forrester, Inc., “The Forrester Wave™: Identity and Access Management, Q4 2009” de Andras Cser, cu Robert Whiteley si Allison Herald.

CA (NASDAQ: CA), liderul mondial al companiilor independente de software de management IT, ajuta clientii in scopul optimizarii IT-ului pentru obtinerea unor performante ale afacerii mai bune. Solutiile CA Enterprise IT Management ajuta organizatiile care folosesc Lean IT sa administreze si sa securizeze in mod efecient operatiile IT. Pentru mai multe informatii, vizitati:

Citeste articolul pe: SmartNews

Postat de pe data de 31 dec., 2009 in categoria Noutăți. Poti urmari comentariile acestui articol prin RSS 2.0. Acest articol a fost vizualizat de 382 ori.

Publica un raspuns