Asociaţia Clubul Sportiv “Dance Art” Tîrgu Mureş a fost înfiinţat în anul 1999 de către soţii Somodi Márton János şi Katalin, antrenori şi arbitrii de dans sportiv, având ca scop principal sprijinirea, organizarea şi coordonarea activităţilor de dans sportiv de masă şi de performanţă pentru toate categoriile de vârstă, în oraşul nostru.

Clubul sportiv “Dance Art” are ca scop principal îndrăgirea dansului sportiv de către cât mai mulţi copii şi tineri din Tîrgu Mureş, descoperirea de noi talente şi ridicarea lor pe plan naţional şi internaţional precum şi dezvoltarea unui centru de dans sportiv în Tîrgu Mureş.

Citește tot articolul>>

ASOCIAŢIA CLUB SPORTIV „DANCEART”

Asociaţia Clubul Sportiv “Dance Art” Tîrgu Mureş a fost înfiinţat în anul 1999 de către soţii Somodi Márton János şi Katalin, antrenori şi arbitrii de dans sportiv, având ca scop principal sprijinirea, organizarea şi coordonarea activităţilor de dans sportiv de masă şi de performanţă pentru toate categoriile de vârstă, în oraşul nostru.

Clubul sportiv “Dance Art” are ca scop principal îndrăgirea dansului sportiv de către cât mai mulţi copii şi tineri din Tîrgu Mureş, descoperirea de noi talente şi ridicarea lor pe plan naţional şi internaţional precum şi dezvoltarea unui centru de dans sportiv în Tîrgu Mureş.

Citește tot articolul>>

Postat de pe data de 13 apr., 2010 in categoria Timp liber. Poti urmari comentariile acestui articol prin RSS 2.0. Acest articol a fost vizualizat de 733 ori.

Publica un raspuns