Bine ati revenit, comandante Shepard. Pregatiti-va sa luptati pentru cei pierduti!

Bioware a anuntat astazi ca Mass Effect 2, continuarea fenomenului SF, Mass Effect, castigator a numeroase premii, a fost lansat in magazinele din intreaga lume. Notat pentru gameplay-ul intens de shooter si povestea complicate, construita cu migala, Mass Effect 2 a fost laudat pe toate planurile de lumea intreaga, obtinand un punctaj mediu de 97, pe baza a 29 de review-uri pe platforma Xbox 360, devenind cel de-al doilea cel mai bine cotat joc pe aceasta platforma din toate timpurile, si un punctaj de 95 pe PC.

Dr. Ray Muzyka, co-fondator Bioware si GroupGeneral Manager al Grupului RPG/MMO al EA a comentat la adresa lansarii jocului Mass Effect 2, spunand: “Lumi captivante, povesti si personaje fascinante si actiunea intensa sunt cateva dintre caracteristicile jocurilor BioWare, iar

cu adevarat ridica standardele in acest sens. Sunt incredibil de mandru de echipa noastra, care a lucrat cu pasiune pentru a oferi un joc de cea mai inalta calitate fanilor nostri. Aceasta continuare epica din uluitorul univers Mass Effect este o realizare extraordinara, una de care abia asteptam ca publicul din intreaga lume sa se bucure!”

Trilogia Mass Effect este o aventura epica science fiction, ce se desfasoara intr-un vast univers, populat de fiinte extraterestre periculoase si planete misterioase, neexplorate. In Mass Effect 2, jucatorii vor intra inca o data in rolul curajosului comandant Shepard, care isi conduce echipajul in unele dintre cele periculoase si fascinante misiuni din galaxie, ce pot deveni chiar fatale. Dominat de o actiune intensa de shooter, un storyline futuristic si bogat, o interactiune angrenanta, emotionala si de exploatare a spatiului, intre personaje, jocul confera o experienta cinematica incomparabila.

Jucatorii care achizitioneaza jocul vor putea sa activeze reteaua “Cerberus”, un portal in-game din Mass Effect 2 care va mentine fanii in legatura cu universul Mass Effect prin intermediul elementelor DLC si a noutatilor, fara un cost suplimentar. Primul element DLC este disponibil astazi si contine o misiune noua in zona in care s-a prabusit Normandy.

Mass Effect 2 este disponibil pentru platforma Xbox 360 si pentru PC si este cotat 18+ de catre PEGI. Pentru mai multe informatii va rugam sa vizitati site-ul oficial al jocului: .

Jocul este disponibil de astazi si in Romania si costa 219.90 lei pentru Xbox 360 si 139.90 pentru PC. Pentru membrii GameShop.ro jocul de PC costa 125,91 RON.

IBM a anuntat faptul ca peste 200 de clienti au migrat in trimestrul patru catre serverele si sistemele de stocare…

Hewlett Packard lanseaza Campania “Alege inteligent! Alege originalul!”

Compania Hewlett-Packard Romania impreuna cu partenerii sai lanseaza o noua campanie “Alege inteligent! Alege originalul!”. Aceasta isi propune sa educe…

Micron se poate lauda ca este prima prima companie care integreaza noua interfata SATA in componenta unui SSD, la un…

Compania PRO SYS, unul dintre principalii jucatori de pe piata romaneasca de solutii hardware pentru business, lanseaza o noua gama…

Romtelecom lanseaza Balcan-IX, prima platforma distribuita de Internet Exchange cu acoperire nationala din Romania, care asigura accesul usor si rapid…

Dotat cu un sistem autofocus in 7-puncte Twin , E-620 ofera o focalizare consistenta, dar si un senzor de mare viteza…

Citeste articolul pe: XtremPC

BioWare lanseaza Mass Effect 2

Bine ati revenit, comandante Shepard. Pregatiti-va sa luptati pentru cei pierduti!

Bioware a anuntat astazi ca Mass Effect 2, continuarea fenomenului SF, Mass Effect, castigator a numeroase premii, a fost lansat in magazinele din intreaga lume. Notat pentru gameplay-ul intens de shooter si povestea complicate, construita cu migala, Mass Effect 2 a fost laudat pe toate planurile de lumea intreaga, obtinand un punctaj mediu de 97, pe baza a 29 de review-uri pe platforma Xbox 360, devenind cel de-al doilea cel mai bine cotat joc pe aceasta platforma din toate timpurile, si un punctaj de 95 pe PC.

Dr. Ray Muzyka, co-fondator Bioware si GroupGeneral Manager al Grupului RPG/MMO al EA a comentat la adresa lansarii jocului Mass Effect 2, spunand: “Lumi captivante, povesti si personaje fascinante si actiunea intensa sunt cateva dintre caracteristicile jocurilor BioWare, iar

cu adevarat ridica standardele in acest sens. Sunt incredibil de mandru de echipa noastra, care a lucrat cu pasiune pentru a oferi un joc de cea mai inalta calitate fanilor nostri. Aceasta continuare epica din uluitorul univers Mass Effect este o realizare extraordinara, una de care abia asteptam ca publicul din intreaga lume sa se bucure!”

Trilogia Mass Effect este o aventura epica science fiction, ce se desfasoara intr-un vast univers, populat de fiinte extraterestre periculoase si planete misterioase, neexplorate. In Mass Effect 2, jucatorii vor intra inca o data in rolul curajosului comandant Shepard, care isi conduce echipajul in unele dintre cele periculoase si fascinante misiuni din galaxie, ce pot deveni chiar fatale. Dominat de o actiune intensa de shooter, un storyline futuristic si bogat, o interactiune angrenanta, emotionala si de exploatare a spatiului, intre personaje, jocul confera o experienta cinematica incomparabila.

Jucatorii care achizitioneaza jocul vor putea sa activeze reteaua “Cerberus”, un portal in-game din Mass Effect 2 care va mentine fanii in legatura cu universul Mass Effect prin intermediul elementelor DLC si a noutatilor, fara un cost suplimentar. Primul element DLC este disponibil astazi si contine o misiune noua in zona in care s-a prabusit Normandy.

Mass Effect 2 este disponibil pentru platforma Xbox 360 si pentru PC si este cotat 18+ de catre PEGI. Pentru mai multe informatii va rugam sa vizitati site-ul oficial al jocului: .

Jocul este disponibil de astazi si in Romania si costa 219.90 lei pentru Xbox 360 si 139.90 pentru PC. Pentru membrii GameShop.ro jocul de PC costa 125,91 RON.

IBM a anuntat faptul ca peste 200 de clienti au migrat in trimestrul patru catre serverele si sistemele de stocare…

Hewlett Packard lanseaza Campania “Alege inteligent! Alege originalul!”

Compania Hewlett-Packard Romania impreuna cu partenerii sai lanseaza o noua campanie “Alege inteligent! Alege originalul!”. Aceasta isi propune sa educe…

Micron se poate lauda ca este prima prima companie care integreaza noua interfata SATA in componenta unui SSD, la un…

Compania PRO SYS, unul dintre principalii jucatori de pe piata romaneasca de solutii hardware pentru business, lanseaza o noua gama…

Romtelecom lanseaza Balcan-IX, prima platforma distribuita de Internet Exchange cu acoperire nationala din Romania, care asigura accesul usor si rapid…

Dotat cu un sistem autofocus in 7-puncte Twin , E-620 ofera o focalizare consistenta, dar si un senzor de mare viteza…

Citeste articolul pe: XtremPC

Postat de pe data de 31 ian., 2010 in categoria Noutăți. Poti urmari comentariile acestui articol prin RSS 2.0. Acest articol a fost vizualizat de 297 ori.

Publica un raspuns