Echipamentele bizhub C220, C280 si C360 de la Konica Minolta au primit premiul BLI “Pick of the Year” 2010, fiind apreciate ca “Outstanding” la categoria multifunctionale color A3/Ledger din clasa lor de viteza.

Conform testelor BLI, echipamentele bizhub C220, C280 si C360 Konica Minolta s-au dovedit a fi exceptionale in ceea ce priveste usurinta in folosire, cu un grad ridicat de productivitate in ariile specifie de testare. In acelasi timp, acestea au demonstrat ca sunt foarte stabile. De asemenea, au dovedit o eficacitate impresionanta in fluxul de job-uri de testare color al BLI, toate cele trei modele obtinand rezultate peste medie de la driverele PCL si PostScript. Mai mult, copierea fata verso color si alb negru, precum si eficienta printului au fost apreciate ca fiind foarte bune spre remarcabile, ceea ce este crucial pentru utilizatorii care urmaresc scaderea costurilor curente si cresterea atentiei fata de mediu. Unul dintre argumentele usurintei in folosire a celor 3 echipamente bizhub, care a fost explicit mentionata de expertii BLI, este functionalitatea MyTab – castigatoarea premiului BLI “Outstanding Achievement” in primavara anului 2009. Cu aceasta aplicatie extraordinara, selectarea functiilor de printare comune poate fi configurata si salvata pe un tab, permitand utilizatorilor sa beneficieze pe deplin de avantajele configurarii driverului cu efort minim, deoarece toate caracteristicile necesare pot fi vizualizate imediat. De asemenea, utilizatorii pot integra usor un software third-party cu echipamentele Konica Minolta, via bizhub Extended Solution Technology (bEST).

Helmut Ignat, Director General Konica Minolta Business Solutions Romania: „Premiul BLI Pick of the Year acordat echipamentelor multifunctionale bizhub reprezinta o dovada a performantei de ultima generatie si a interesului fata de mediu. Cu echipamentele noastre bizhub C220, C280 si C360, utilizatorii beneficiaza, la costuri scazute, de o imagine de calitate superioara la tiparire, copiere, scanare, transmitere de faxuri”.

In urma testelor BLI, seria bizhub C220, C280 si C360 gestioneaza usor si sigur orice tip de activitati de birou, color sau alb negru. Aceste echipamente multifunctionale satisfac toate necesitatile unui grup de lucru modern din mediul corporatist. Din acest motiv, ele reprezinta inlocuitorul perfect pentru echipamentele cu o singura functie cum ar fi imprimantele, copiatoarele, scanerele si fax-urile.

Lenovo anunta astazi 3 noi PC-uri ThinkPad – laptopurile T410s, T410 si T510 – care aduc un nivel superior de…

Astazi industria trebuie sa se concentreze tot mai mult asupra implicatiilor de mediu, fara a pierde din vedere interesele clientilor….

Nokia Siemens Networks si LG Electronics au atins o rata de transfer de date LTE in downlink de 100 Mbps,…

Power Net Consulting, unul dintre cei mai importanti furnizori de solutii informatice integrate de pe piata din Romania, a obtinut…

Cu 51,98% din totalul vizitelor efectuate pe Internet, motoarele de cautare sunt principala sursa de trafic pentru site-urile romanesti. Google…

Citeste articolul pe: XtremPC

BLI a acordat premiul Pick of the Year echipamentelor bizhub C220, C280 si C360 de la Konica Minolta

Echipamentele bizhub C220, C280 si C360 de la Konica Minolta au primit premiul BLI “Pick of the Year” 2010, fiind apreciate ca “Outstanding” la categoria multifunctionale color A3/Ledger din clasa lor de viteza.

Conform testelor BLI, echipamentele bizhub C220, C280 si C360 Konica Minolta s-au dovedit a fi exceptionale in ceea ce priveste usurinta in folosire, cu un grad ridicat de productivitate in ariile specifie de testare. In acelasi timp, acestea au demonstrat ca sunt foarte stabile. De asemenea, au dovedit o eficacitate impresionanta in fluxul de job-uri de testare color al BLI, toate cele trei modele obtinand rezultate peste medie de la driverele PCL si PostScript. Mai mult, copierea fata verso color si alb negru, precum si eficienta printului au fost apreciate ca fiind foarte bune spre remarcabile, ceea ce este crucial pentru utilizatorii care urmaresc scaderea costurilor curente si cresterea atentiei fata de mediu. Unul dintre argumentele usurintei in folosire a celor 3 echipamente bizhub, care a fost explicit mentionata de expertii BLI, este functionalitatea MyTab – castigatoarea premiului BLI “Outstanding Achievement” in primavara anului 2009. Cu aceasta aplicatie extraordinara, selectarea functiilor de printare comune poate fi configurata si salvata pe un tab, permitand utilizatorilor sa beneficieze pe deplin de avantajele configurarii driverului cu efort minim, deoarece toate caracteristicile necesare pot fi vizualizate imediat. De asemenea, utilizatorii pot integra usor un software third-party cu echipamentele Konica Minolta, via bizhub Extended Solution Technology (bEST).

Helmut Ignat, Director General Konica Minolta Business Solutions Romania: „Premiul BLI Pick of the Year acordat echipamentelor multifunctionale bizhub reprezinta o dovada a performantei de ultima generatie si a interesului fata de mediu. Cu echipamentele noastre bizhub C220, C280 si C360, utilizatorii beneficiaza, la costuri scazute, de o imagine de calitate superioara la tiparire, copiere, scanare, transmitere de faxuri”.

In urma testelor BLI, seria bizhub C220, C280 si C360 gestioneaza usor si sigur orice tip de activitati de birou, color sau alb negru. Aceste echipamente multifunctionale satisfac toate necesitatile unui grup de lucru modern din mediul corporatist. Din acest motiv, ele reprezinta inlocuitorul perfect pentru echipamentele cu o singura functie cum ar fi imprimantele, copiatoarele, scanerele si fax-urile.

Lenovo anunta astazi 3 noi PC-uri ThinkPad – laptopurile T410s, T410 si T510 – care aduc un nivel superior de…

Astazi industria trebuie sa se concentreze tot mai mult asupra implicatiilor de mediu, fara a pierde din vedere interesele clientilor….

Nokia Siemens Networks si LG Electronics au atins o rata de transfer de date LTE in downlink de 100 Mbps,…

Power Net Consulting, unul dintre cei mai importanti furnizori de solutii informatice integrate de pe piata din Romania, a obtinut…

Cu 51,98% din totalul vizitelor efectuate pe Internet, motoarele de cautare sunt principala sursa de trafic pentru site-urile romanesti. Google…

Citeste articolul pe: XtremPC

Postat de pe data de 31 ian., 2010 in categoria Noutăți. Poti urmari comentariile acestui articol prin RSS 2.0. Acest articol a fost vizualizat de 353 ori.

Publica un raspuns