CVG can confirm that Activision has pencilled in a November release for the seventh Call Of Duty – which will be set in the late 1960s, during the Vietnam War.

Aflat in dezvoltare la Treyarch, Call of Duty 7 ar trebui sa apara la finele acestui an. Planet Xbox360 a torturat niste surse pe care le da anonime si a aflat ca noul Call of Duty se va desfasura in anul 1960 in timpul razboiului din Vietnam si ca va aparea in cursul lunii noiembrie, dupa modelul lui Call of Duty: World at War si Call of Duty: Modern Warfare 2. Se pare ca producatorii s-au inspirat copios din tehnologiile si ideile introduse in serie de Infinity Ward, si ca jocul va fi centrat pe povestea fiecarui personaj al echipei noastre. Potrivit aceleiasi surse, CoD 7 se va inspira din filme de razboi celebre ca Platoon, Full Metal Jacket sau Apocalypse Now. @gamoholic.net

Daca e facut de Treyarch asta inseamna ca va fi un joc naspa spre mediocru in cel mai fericit caz… Call of Duty 3 (jucat pe un Xbox360) si Call of Duty WoW au fost meh dupa parerea mea, exact acelasi joc numai ca impuscai alta rasa, pardon, popor… Deci sa inteleg ca in CoD-ul asta nou vei impusca asiatici dupa 10 ~ 15 ani de la evenimentele din World at War?! Cam trist… Alt joc care urmeaza calea larga a lui NFS.

Medal of Honor nu se petrece in viitorul apropiat, ci in perioada 2001-2004 in Afghanistan, iar inamicii principali sunt rebelii Ceceni. De asemenea, jocul va avea un mod de joc numit “Sledgehammer”, care se va apropia mai mult de seria Battlefield.

VG247 a dat peste un casting vocal si de motion capture pentru Call of Duty 7. Textul ne descrie patru personaje din joc:

Frank Barnes – pilot american, veteran din cel de-al Doilea Razboi Mondial, cu varsta de aproape 50 ani.

Joseph Lewis – tinerel de culoare care a luptat in unitatea lui Frank Barnes in Vietnam si a devenit cel mai bun prieten al acestuia, fara sa se sacrifice in stilului baiatului negru care moare eroic pentru ca baietii albi sa traiasca.

Jason ‘Rock’ Hudson – agent CIA care numara vreo 30 anisori.

Kristina Ivanova – americana de origine rusa, membru al CIA si expert in arte martiale.

Asadar, o parte a jocului pare sa se desfasoare in Vietnam, date fiind primele doua personaje, in timp ce partea a doua s-ar putea desfasura altundeva… poate in fosta URSS? De ce nu?

Citeste articolul pe: XtremPC

Call Of Duty: Vietnam

CVG can confirm that Activision has pencilled in a November release for the seventh Call Of Duty – which will be set in the late 1960s, during the Vietnam War.

Aflat in dezvoltare la Treyarch, Call of Duty 7 ar trebui sa apara la finele acestui an. Planet Xbox360 a torturat niste surse pe care le da anonime si a aflat ca noul Call of Duty se va desfasura in anul 1960 in timpul razboiului din Vietnam si ca va aparea in cursul lunii noiembrie, dupa modelul lui Call of Duty: World at War si Call of Duty: Modern Warfare 2. Se pare ca producatorii s-au inspirat copios din tehnologiile si ideile introduse in serie de Infinity Ward, si ca jocul va fi centrat pe povestea fiecarui personaj al echipei noastre. Potrivit aceleiasi surse, CoD 7 se va inspira din filme de razboi celebre ca Platoon, Full Metal Jacket sau Apocalypse Now. @gamoholic.net

Daca e facut de Treyarch asta inseamna ca va fi un joc naspa spre mediocru in cel mai fericit caz… Call of Duty 3 (jucat pe un Xbox360) si Call of Duty WoW au fost meh dupa parerea mea, exact acelasi joc numai ca impuscai alta rasa, pardon, popor… Deci sa inteleg ca in CoD-ul asta nou vei impusca asiatici dupa 10 ~ 15 ani de la evenimentele din World at War?! Cam trist… Alt joc care urmeaza calea larga a lui NFS.

Medal of Honor nu se petrece in viitorul apropiat, ci in perioada 2001-2004 in Afghanistan, iar inamicii principali sunt rebelii Ceceni. De asemenea, jocul va avea un mod de joc numit “Sledgehammer”, care se va apropia mai mult de seria Battlefield.

VG247 a dat peste un casting vocal si de motion capture pentru Call of Duty 7. Textul ne descrie patru personaje din joc:

Frank Barnes – pilot american, veteran din cel de-al Doilea Razboi Mondial, cu varsta de aproape 50 ani.

Joseph Lewis – tinerel de culoare care a luptat in unitatea lui Frank Barnes in Vietnam si a devenit cel mai bun prieten al acestuia, fara sa se sacrifice in stilului baiatului negru care moare eroic pentru ca baietii albi sa traiasca.

Jason ‘Rock’ Hudson – agent CIA care numara vreo 30 anisori.

Kristina Ivanova – americana de origine rusa, membru al CIA si expert in arte martiale.

Asadar, o parte a jocului pare sa se desfasoare in Vietnam, date fiind primele doua personaje, in timp ce partea a doua s-ar putea desfasura altundeva… poate in fosta URSS? De ce nu?

Citeste articolul pe: XtremPC

Postat de pe data de 31 ian., 2010 in categoria Noutăți. Poti urmari comentariile acestui articol prin RSS 2.0. Acest articol a fost vizualizat de 345 ori.

Publica un raspuns