TOPEX, producator de echipamente de telecomunicatii si provider de solutii NGN, a anuntat astazi ca Edslan, partenerul sau italian, a ales echipamentul TOPEX Voxell ISDN pentru a efectua teste de interoperabilitate cu echipamentul Samsung OfficeServ 7030.
TOPEX a furnizat companiei EDSLAN o solutie de inalta calitate pentru a converti orice apel efectuat de la centrala Samsung 7030, avand ca destinatie o retea mobila, in apel mobil-mobil in reteaua 3G, la costuri substantial reduse.
Implementarea acestor teste se bazeaza pe echipamentul TOPEX Voxell ISDN cu unul sau doua module UMTS, un terminal fix-mobil pentru voce, care permite conectarea unui PBX cu porturi ISDN-BRI la reteaua 3G. Echipamentul actioneaza ca un pod bi-directional intre ISDN BRI si reteaua 3G.
Samsung OfficeServ 7030 este proiectat special pentru intreprinderile mici care au nevoie de o solutie sofisticata de comunicatii, dar care sa fie in acelasi timp simplu de implementat si gestionat. Centrala OfficeServ 7030 a fost proiectata pentru a furniza o platforma IP sigura, usor de utilizat si extrem de accesibila pentru integrarea completa a comunicatiilor de voce, date si wireless.
„Suntem incantati ca Edslan a selectat compania noastra, oferindu-ne posibilitatea de a ne imbunatati experienta. Prin implementarea echipamentelor noastre in scopuri de interoperabilitate, avem din nou sansa de a demonstra capacitatea si expertiza noastra in domeniul telecomunicatiilor”, a declarat Constantin Dumitrescu, Director de Marketing si Vanzari TOPEX.
Solutia a fost vanduta in intreaga lume, dovedindu-se a fi o solutie fiabila pentru companiile mici si mijlocii, oferindu-le acestora posibilitatea sa beneficieze de o reducere substantiala a costurilor.

Citeste articolul pe: Agora News

TOPEX Voxell ISDN, interoperabil cu Samsung OfficeServ7030

TOPEX, producator de echipamente de telecomunicatii si provider de solutii NGN, a anuntat astazi ca Edslan, partenerul sau italian, a ales echipamentul TOPEX Voxell ISDN pentru a efectua teste de interoperabilitate cu echipamentul Samsung OfficeServ 7030.
TOPEX a furnizat companiei EDSLAN o solutie de inalta calitate pentru a converti orice apel efectuat de la centrala Samsung 7030, avand ca destinatie o retea mobila, in apel mobil-mobil in reteaua 3G, la costuri substantial reduse.
Implementarea acestor teste se bazeaza pe echipamentul TOPEX Voxell ISDN cu unul sau doua module UMTS, un terminal fix-mobil pentru voce, care permite conectarea unui PBX cu porturi ISDN-BRI la reteaua 3G. Echipamentul actioneaza ca un pod bi-directional intre ISDN BRI si reteaua 3G.
Samsung OfficeServ 7030 este proiectat special pentru intreprinderile mici care au nevoie de o solutie sofisticata de comunicatii, dar care sa fie in acelasi timp simplu de implementat si gestionat. Centrala OfficeServ 7030 a fost proiectata pentru a furniza o platforma IP sigura, usor de utilizat si extrem de accesibila pentru integrarea completa a comunicatiilor de voce, date si wireless.
„Suntem incantati ca Edslan a selectat compania noastra, oferindu-ne posibilitatea de a ne imbunatati experienta. Prin implementarea echipamentelor noastre in scopuri de interoperabilitate, avem din nou sansa de a demonstra capacitatea si expertiza noastra in domeniul telecomunicatiilor”, a declarat Constantin Dumitrescu, Director de Marketing si Vanzari TOPEX.
Solutia a fost vanduta in intreaga lume, dovedindu-se a fi o solutie fiabila pentru companiile mici si mijlocii, oferindu-le acestora posibilitatea sa beneficieze de o reducere substantiala a costurilor.

Citeste articolul pe: Agora News

Postat de pe data de 31 ian., 2010 in categoria Noutăți. Poti urmari comentariile acestui articol prin RSS 2.0. Acest articol a fost vizualizat de 276 ori.

Publica un raspuns