Bogdan Popescu va prelua functia de director general al Ness Romania, furnizor de solutii si servicii in domeniul tehnologiei informatiei, incepand cu 1 aprilie, a anuntat luni compania.
El va coordona activitatile de vanzari si business development ale Ness Romania in toate segmentele de piata, timp in care se va ocupa si de extinderea resurselor globale ale companiei in regiune. Popescu ii va raporta direct lui Milan Sames, presedinte Ness Technologies Europe.
Obiectivul lui Bogdan Popescu pentru urmatorii 3 ani este aduca Ness Technologies pe primul loc pe segmentul integratorilor de sisteme pe piata IT din Romania.
„Bogdan Popescu va aduce in Ness experienta sa de mai bine de 20 ani pe piata IT, inclusiv pe cea acumulata in sfera serviciilor IT si de dezvoltare de software, si va contribui semnificativ, ca valoare adaugata, la dezvoltarea echipei noastre,” a declarat Otakar Smolik, actualul Country Manager interimar al Ness Romania.
Inainte sa se alature echipei Ness, Bogdan Popescu a detinut timp de 8 ani pozitia de HP Services Country Manager in Romania, divizie a companiei Hewlett Packard, perioada in care HP s-a situat, conform IDC, de doua ori pe prima pozitie a furnizorilor de servicii IT din Romania. Anterior, el a ocupat, timp de 3 ani, functia de Global Services Country Manager al Compaq Romania. Bogdan Popescu este licentiat in Electronica si Telecomunicatii si detine o diploma MBA.
Ness Technologies este prezenta pe piata din Romania de 16 ani si are100 de angajati, in Bucuresti si Iasi.

Citeste articolul pe: Daily Business

Bogdan Popescu este noul director general al Ness Romania

Bogdan Popescu va prelua functia de director general al Ness Romania, furnizor de solutii si servicii in domeniul tehnologiei informatiei, incepand cu 1 aprilie, a anuntat luni compania.
El va coordona activitatile de vanzari si business development ale Ness Romania in toate segmentele de piata, timp in care se va ocupa si de extinderea resurselor globale ale companiei in regiune. Popescu ii va raporta direct lui Milan Sames, presedinte Ness Technologies Europe.
Obiectivul lui Bogdan Popescu pentru urmatorii 3 ani este aduca Ness Technologies pe primul loc pe segmentul integratorilor de sisteme pe piata IT din Romania.
„Bogdan Popescu va aduce in Ness experienta sa de mai bine de 20 ani pe piata IT, inclusiv pe cea acumulata in sfera serviciilor IT si de dezvoltare de software, si va contribui semnificativ, ca valoare adaugata, la dezvoltarea echipei noastre,” a declarat Otakar Smolik, actualul Country Manager interimar al Ness Romania.
Inainte sa se alature echipei Ness, Bogdan Popescu a detinut timp de 8 ani pozitia de HP Services Country Manager in Romania, divizie a companiei Hewlett Packard, perioada in care HP s-a situat, conform IDC, de doua ori pe prima pozitie a furnizorilor de servicii IT din Romania. Anterior, el a ocupat, timp de 3 ani, functia de Global Services Country Manager al Compaq Romania. Bogdan Popescu este licentiat in Electronica si Telecomunicatii si detine o diploma MBA.
Ness Technologies este prezenta pe piata din Romania de 16 ani si are100 de angajati, in Bucuresti si Iasi.

Citeste articolul pe: Daily Business

Postat de pe data de 28 feb., 2010 in categoria Noutăți. Poti urmari comentariile acestui articol prin RSS 2.0. Acest articol a fost vizualizat de 341 ori.

Publica un raspuns