Mai multe produse ASUS, printre care placa de baza Republic of Gamers (ROG) Rampage III Extreme, notebook-urile comerciale ASUS, portabilele Eee PC Seashell 1015 si noile netbook-uri ultra-subtiri Eee PC, au primit peste 12000 de voturi in competitia pentru prestigioasele premii design red dot 2010.
„Designul inovator al produselor este inscris in AND-ul ASUS. Echipa noastra formata din 100 de proiectanti internationali, care provin din medii culturale diferite, urmareste cu pasiune sa imbine forma si functia in moduri simple, dar puternice si cu stil. Fiecare produs ASUS preia spiritul marcii noastre, privind inspiratia, perfectionismul si respectul pentru mediu. Primirea premiilor red dot design dovedeste ca suntem in ton cu aspiratiile comunitatii de designeri, precum si cu dorintele utilizatorilor”, Tony Chen, a declarat vicepresedintele diviziei de sisteme din cadrul ASUS.
Premiile internationale „red dot design” se numara printre cele mai importante si mai vestite competitii de acest tip din lume. In fiecare an, un juriu international trece in revista si evalueaza produsele inscrise in concurs. Criteriile sunt stringente si includ gradul de inovare, functionalitatea, ergonomia, calitatea, compatibilitatea cu principiile ecologice si durabilitatea produsului.
Placa de baza ASUS ROG Rampage III Extreme are o abordare unica si eficienta privind designul radiatorului pentru disiparea rapida a caldurii. Prin crearea unor suprafete inclinate special taiate, ASUS a obtinut o placa de baza de calitate ridicata, cu un stil ce reflecta performantele extreme.
Create pentru a transmite o imagine profesionala si stilata, notebook-urile ASUS din seria comerciala sunt niste solutii multifunctionale. Forma unghiulara din aluminiu durabil a capacului creeaza un profil distinct, iar detaliile fine de pe marginea acoperita cu aluminiu a tastaturii si a touch pad-ului duc cu gandul la accesoriile purtate de oamenii de afaceri, precum butonii de camasa.
Eee PC Seashell 1015 duce mai departe designului Seashell, care a castigat si premiile iF 2010 cu prima generatie a seriei. Noua forma este inspirata de yaht-uri si se potriveste foarte bine cu autonomia extinsa la 14 ore pentru navigarea pe Internet, multumita tehnologiei Super Hybrid Engine de la ASUS.
Noile serii ultra-subtiri Eee PC ofera echilibrul optim intre operarea facila si portabilitate. O constructie interna speciala permite ca porturile sa fie pozitionate in spatele dispozitivului, facand astfel ca partea din fata si lateralele sa ramana complet libere. Produsul va putea fi transportat mai usor si isi va pastra mereu estetica. Simplitatea vizuala continua cu suportul pentru maini. Acesta este realizat dintr-o singura bucata, fiind din aluminiu. Partea inferioara a netbook-ului este acoperita cu un material moale la atingere pentru o manevrare mai usoara.
Produsele premiate vor fi expuse intr-o expozitie speciala la muzeul „red dot design” din Essen, in perioada 6 iulie – 1 august 2010. Expozitia va face referire la mostenirea culturala mondiala „Zeche Zollverein”.

Citeste articolul pe: Agora News

ASUS primeste noi distinctii Red Dot Design

Mai multe produse ASUS, printre care placa de baza Republic of Gamers (ROG) Rampage III Extreme, notebook-urile comerciale ASUS, portabilele Eee PC Seashell 1015 si noile netbook-uri ultra-subtiri Eee PC, au primit peste 12000 de voturi in competitia pentru prestigioasele premii design red dot 2010.
„Designul inovator al produselor este inscris in AND-ul ASUS. Echipa noastra formata din 100 de proiectanti internationali, care provin din medii culturale diferite, urmareste cu pasiune sa imbine forma si functia in moduri simple, dar puternice si cu stil. Fiecare produs ASUS preia spiritul marcii noastre, privind inspiratia, perfectionismul si respectul pentru mediu. Primirea premiilor red dot design dovedeste ca suntem in ton cu aspiratiile comunitatii de designeri, precum si cu dorintele utilizatorilor”, Tony Chen, a declarat vicepresedintele diviziei de sisteme din cadrul ASUS.
Premiile internationale „red dot design” se numara printre cele mai importante si mai vestite competitii de acest tip din lume. In fiecare an, un juriu international trece in revista si evalueaza produsele inscrise in concurs. Criteriile sunt stringente si includ gradul de inovare, functionalitatea, ergonomia, calitatea, compatibilitatea cu principiile ecologice si durabilitatea produsului.
Placa de baza ASUS ROG Rampage III Extreme are o abordare unica si eficienta privind designul radiatorului pentru disiparea rapida a caldurii. Prin crearea unor suprafete inclinate special taiate, ASUS a obtinut o placa de baza de calitate ridicata, cu un stil ce reflecta performantele extreme.
Create pentru a transmite o imagine profesionala si stilata, notebook-urile ASUS din seria comerciala sunt niste solutii multifunctionale. Forma unghiulara din aluminiu durabil a capacului creeaza un profil distinct, iar detaliile fine de pe marginea acoperita cu aluminiu a tastaturii si a touch pad-ului duc cu gandul la accesoriile purtate de oamenii de afaceri, precum butonii de camasa.
Eee PC Seashell 1015 duce mai departe designului Seashell, care a castigat si premiile iF 2010 cu prima generatie a seriei. Noua forma este inspirata de yaht-uri si se potriveste foarte bine cu autonomia extinsa la 14 ore pentru navigarea pe Internet, multumita tehnologiei Super Hybrid Engine de la ASUS.
Noile serii ultra-subtiri Eee PC ofera echilibrul optim intre operarea facila si portabilitate. O constructie interna speciala permite ca porturile sa fie pozitionate in spatele dispozitivului, facand astfel ca partea din fata si lateralele sa ramana complet libere. Produsul va putea fi transportat mai usor si isi va pastra mereu estetica. Simplitatea vizuala continua cu suportul pentru maini. Acesta este realizat dintr-o singura bucata, fiind din aluminiu. Partea inferioara a netbook-ului este acoperita cu un material moale la atingere pentru o manevrare mai usoara.
Produsele premiate vor fi expuse intr-o expozitie speciala la muzeul „red dot design” din Essen, in perioada 6 iulie – 1 august 2010. Expozitia va face referire la mostenirea culturala mondiala „Zeche Zollverein”.

Citeste articolul pe: Agora News

Postat de pe data de 31 mart., 2010 in categoria Noutăți. Poti urmari comentariile acestui articol prin RSS 2.0. Acest articol a fost vizualizat de 390 ori.

Publica un raspuns