GENESYS Systems a implementat in cadrul unei companii de distributie carburanti din Romania solutia de raportare Citrix XenApp 5.0 in vederea imbunatatirii accesului remote al angajatilor la informatii si implicit a cresterii productivitatii companiei.
Datorita cresterii continue a numarului de utilizatori remote, in urma unei analize realizate on-site de catre reprezentantii GENESYS Systems, s-a constatat necesitatea dobandirii unui numar mai mare de licente de acces pe platforma Citrix XenApp existenta, a achizitiei suportului din partea producatorului, precum si dobandirea de echipamente hardware in vederea rularii noii versiuni de soft.
„Cum clientii doreau o solutie care sa le ofere atat securitatea datelor transmise intre punctele de lucru si sediul central, cat si scalabilitatea solutiei de acces la distanta, mai ales in ceea ce priveste numarul de utilizatori si disponibilitatea aplicatiilor, reprezentantii echipei noastre au oferit ca solutie utilizarea noii versiuni Citrix XenApp 5.0 pentru Windows 2003. Acesta versiune de soft are capacitatea de a oferi utilizatorilor acces securizat in timp real, din toate punctele de lucru la informatiile aflate in sediul central. Astfel, prin intermediul noii platforme Citrix XenApp 5.0 implementata de catre echipa GENESYS Systems, utilizatorii remote ai clientului nostru pot acum accesa si procesa in timp real informatiile aflate in sediul central al companiei”, a declarat Ionut Visan, Presales Manager in cadrul companiei GENESYS Systems.
„Prin livrarea la distanta a aplicatiilor si centralizarea acestora pe o ferma de servere Citrix s-a redus foarte mult timpul de administrare si s-a oferit utilizatorilor care lucrau remote un acces granular la resursele publicate pe server prin simpla integrare a noii platforme cu Active Directory. Rezultatul a fost vizibil, productivitatea utilizatorilor remote crescand considerabil. Implementarea noii platforme Citrix XenApp 5.0 si training-ul realizat de catre reprezentantii GENESYS Systems a durat o zi, datorita unei bune planificari intre beneficiar si furnizorul platformei”, a mai spus acesta.

Citeste articolul pe: Agora News

GENESYS Systems a implementat aplicatia Citrix XenApp 5.0

GENESYS Systems a implementat in cadrul unei companii de distributie carburanti din Romania solutia de raportare Citrix XenApp 5.0 in vederea imbunatatirii accesului remote al angajatilor la informatii si implicit a cresterii productivitatii companiei.
Datorita cresterii continue a numarului de utilizatori remote, in urma unei analize realizate on-site de catre reprezentantii GENESYS Systems, s-a constatat necesitatea dobandirii unui numar mai mare de licente de acces pe platforma Citrix XenApp existenta, a achizitiei suportului din partea producatorului, precum si dobandirea de echipamente hardware in vederea rularii noii versiuni de soft.
„Cum clientii doreau o solutie care sa le ofere atat securitatea datelor transmise intre punctele de lucru si sediul central, cat si scalabilitatea solutiei de acces la distanta, mai ales in ceea ce priveste numarul de utilizatori si disponibilitatea aplicatiilor, reprezentantii echipei noastre au oferit ca solutie utilizarea noii versiuni Citrix XenApp 5.0 pentru Windows 2003. Acesta versiune de soft are capacitatea de a oferi utilizatorilor acces securizat in timp real, din toate punctele de lucru la informatiile aflate in sediul central. Astfel, prin intermediul noii platforme Citrix XenApp 5.0 implementata de catre echipa GENESYS Systems, utilizatorii remote ai clientului nostru pot acum accesa si procesa in timp real informatiile aflate in sediul central al companiei”, a declarat Ionut Visan, Presales Manager in cadrul companiei GENESYS Systems.
„Prin livrarea la distanta a aplicatiilor si centralizarea acestora pe o ferma de servere Citrix s-a redus foarte mult timpul de administrare si s-a oferit utilizatorilor care lucrau remote un acces granular la resursele publicate pe server prin simpla integrare a noii platforme cu Active Directory. Rezultatul a fost vizibil, productivitatea utilizatorilor remote crescand considerabil. Implementarea noii platforme Citrix XenApp 5.0 si training-ul realizat de catre reprezentantii GENESYS Systems a durat o zi, datorita unei bune planificari intre beneficiar si furnizorul platformei”, a mai spus acesta.

Citeste articolul pe: Agora News

Postat de pe data de 27 mai, 2010 in categoria IT, Noutăți. Poti urmari comentariile acestui articol prin RSS 2.0. Acest articol a fost vizualizat de 617 ori.

Publica un raspuns