Beia Consult International, unul dintre principalii furnizori de echipamente de telecomunicatii din Romania, este noul reseller autorizat al InVision Software, unul dintre liderii mondiali in furnizarea de solutii integrate de gestiune a personalului (WFM). Incepand de astazi, Beia Consult International va distribui solutia software InVision Enterprise WFM pe piata din Romania. Astfel, InVision Software isi extinde reteaua de parteneri constand in cooperari cu reselleri locali si regionali, integratori de sisteme si dezvoltatori, precum si cooperari strategice cu companii de IT globale, cum ar fi Microsoft sau Avaya.

„Ne bucura colaborarea cu un reseller competent si renumit pe piata romaneasca, cum este Beia Consult International”, a declarat Peter Bollenbeck, Director Executiv al InVision Software. „Programul nostru de parteneriate vizeaza transferul de know-how resellerilor nostri prin furnizarea de training calificat, precum si prin asigurarea continua de materiale de promovare si de suport tehnic. Astfel, facilitam atingerea unor volume de vanzari semnificative si pe pietele in care InVision nu este prezenta cu sucursale proprii. In acelasi timp, putem oferi in mod constant garantia unor solutii de inalt nivel calitativ, la inaltimea asteptarilor clientilor nostri.”

InVision Enterprise WFM, planerii au posibilitatea de a optimiza alocarea personalului prin crearea unor planificari care reprezinta in fiecare moment cea mai fidela aproximatie a cerintelor reale. In acelasi timp, se asigura respectarea tuturor legilor relevante si se faciliteaza implicarea personalului in procesul de planificare prin intermediul portalului Web Infothek. Arhitectura modulara ofera suport pentru intregul proces de gestiune a personalului in functie de cerere – de la

prognoza, planificare si optimizare la gestiunea integrata a timpului de lucru, monitorizare si control. Software-ul este extrem de flexibil, fiind aplicabil in toate sectoarele de activitate, indiferent de dimensiunea companiei. Datorita interfetelor deschise, produsul poate fi integrat

perfect in mediile IT existente si poate fi conectat la numeroase sisteme externe.

„Cu InVision Enterprise WFM, putem oferi tuturor clientilor care utilizeaza produsele noastre de call centre o solutie care poate fi integrata perfect in echipamentele noastre de telecomunicatii”, a afirmat George Suciu, Director General al Beia Consult International. „Solutia InVision le permite tuturor clientilor nostri corporatisti sa optimizeze planificarea personalului, crescand astfel

productivitatea si, in acelasi timp, reducand cheltuielile cu personalul. In acest fel, putem oferi clientilor nostri o valoare adaugata reala.“

Fujitsu Ltd. si Microsoft Corp. au anuntat extinderea parteneriatului global pentru oferirea serviciilor de cloud computing, prin care Fujitsu va putea implementa platforma Windows Azure in centrele sale de date. Fujitsu va furniza un set complet de noi servicii si solutii cloud, inclusiv…

Aldata Solution, furnizor principal de solutii software pentru industria de retail, a anuntat astazi disponibilitatea aplicatiei Aldata pentru organizarea perioadelor de reduceri, o noua solutie tehnologica care permite retailerilor sa prezica cu exactitate cererile de promovare bazate pe…

Ca urmare a achizitiei de catre Avnet a companiei Bell Microproducts Inc. (Bell Micro), Avnet Technology Solutions, lider in distributia de solutii IT si grup operational al Avnet Inc., l-a desemnat astazi pe Graeme Watt in rolul de presedinte pentru activitatile Avnet Technology Solutions din…

Reprezentantii Ministerului Comunicatiilor si Societatii Informationale (MCSI) au participat la prima parte a evenimentului „Protectia infrastructurilor critice in Romania”, organizat de Intercity Magazin. In cadrul acestuia, s-au abordat doua teme majore: protectia infrastructurii de…

Peste 12% din cei 7,4 milioane de utilizatori de Internet din Romania acceseaza website-uri de sanatate. In conditiile in care sub 1% din farmaciile din Romania detin un site propriu si doar 0,2% au portal de comenzi online, Pluriva, unul dintre liderii industriei software de sanatate, lanseaza…

Citeste articolul pe: Computer World

Beia Consult International este noul reseller autorizat pentru solutii de gestiune a personalului de la InVision Software

Beia Consult International, unul dintre principalii furnizori de echipamente de telecomunicatii din Romania, este noul reseller autorizat al InVision Software, unul dintre liderii mondiali in furnizarea de solutii integrate de gestiune a personalului (WFM). Incepand de astazi, Beia Consult International va distribui solutia software InVision Enterprise WFM pe piata din Romania. Astfel, InVision Software isi extinde reteaua de parteneri constand in cooperari cu reselleri locali si regionali, integratori de sisteme si dezvoltatori, precum si cooperari strategice cu companii de IT globale, cum ar fi Microsoft sau Avaya.

„Ne bucura colaborarea cu un reseller competent si renumit pe piata romaneasca, cum este Beia Consult International”, a declarat Peter Bollenbeck, Director Executiv al InVision Software. „Programul nostru de parteneriate vizeaza transferul de know-how resellerilor nostri prin furnizarea de training calificat, precum si prin asigurarea continua de materiale de promovare si de suport tehnic. Astfel, facilitam atingerea unor volume de vanzari semnificative si pe pietele in care InVision nu este prezenta cu sucursale proprii. In acelasi timp, putem oferi in mod constant garantia unor solutii de inalt nivel calitativ, la inaltimea asteptarilor clientilor nostri.”

InVision Enterprise WFM, planerii au posibilitatea de a optimiza alocarea personalului prin crearea unor planificari care reprezinta in fiecare moment cea mai fidela aproximatie a cerintelor reale. In acelasi timp, se asigura respectarea tuturor legilor relevante si se faciliteaza implicarea personalului in procesul de planificare prin intermediul portalului Web Infothek. Arhitectura modulara ofera suport pentru intregul proces de gestiune a personalului in functie de cerere – de la

prognoza, planificare si optimizare la gestiunea integrata a timpului de lucru, monitorizare si control. Software-ul este extrem de flexibil, fiind aplicabil in toate sectoarele de activitate, indiferent de dimensiunea companiei. Datorita interfetelor deschise, produsul poate fi integrat

perfect in mediile IT existente si poate fi conectat la numeroase sisteme externe.

„Cu InVision Enterprise WFM, putem oferi tuturor clientilor care utilizeaza produsele noastre de call centre o solutie care poate fi integrata perfect in echipamentele noastre de telecomunicatii”, a afirmat George Suciu, Director General al Beia Consult International. „Solutia InVision le permite tuturor clientilor nostri corporatisti sa optimizeze planificarea personalului, crescand astfel

productivitatea si, in acelasi timp, reducand cheltuielile cu personalul. In acest fel, putem oferi clientilor nostri o valoare adaugata reala.“

Fujitsu Ltd. si Microsoft Corp. au anuntat extinderea parteneriatului global pentru oferirea serviciilor de cloud computing, prin care Fujitsu va putea implementa platforma Windows Azure in centrele sale de date. Fujitsu va furniza un set complet de noi servicii si solutii cloud, inclusiv…

Aldata Solution, furnizor principal de solutii software pentru industria de retail, a anuntat astazi disponibilitatea aplicatiei Aldata pentru organizarea perioadelor de reduceri, o noua solutie tehnologica care permite retailerilor sa prezica cu exactitate cererile de promovare bazate pe…

Ca urmare a achizitiei de catre Avnet a companiei Bell Microproducts Inc. (Bell Micro), Avnet Technology Solutions, lider in distributia de solutii IT si grup operational al Avnet Inc., l-a desemnat astazi pe Graeme Watt in rolul de presedinte pentru activitatile Avnet Technology Solutions din…

Reprezentantii Ministerului Comunicatiilor si Societatii Informationale (MCSI) au participat la prima parte a evenimentului „Protectia infrastructurilor critice in Romania”, organizat de Intercity Magazin. In cadrul acestuia, s-au abordat doua teme majore: protectia infrastructurii de…

Peste 12% din cei 7,4 milioane de utilizatori de Internet din Romania acceseaza website-uri de sanatate. In conditiile in care sub 1% din farmaciile din Romania detin un site propriu si doar 0,2% au portal de comenzi online, Pluriva, unul dintre liderii industriei software de sanatate, lanseaza…

Citeste articolul pe: Computer World

Postat de pe data de 13 iul., 2010 in categoria Noutăți. Poti urmari comentariile acestui articol prin RSS 2.0. Acest articol a fost vizualizat de 541 ori.

Publica un raspuns