Mediile Blu-ray devin din ce în ce mai atrăgătoare pentru consumatori – atât pentru acasă cât şi pentru mediile profesionale – necesare la înregistrarea şi arhivarea datelor. Verbatim întâmpină această cerere cu noul său disc Blu-ray BD-R 25GB 6x Printabil, ce oferă de până la 5 ori capacitatea unui DVD-R, garantând stocarea pe termen lung în siguranţă a fişierelor, de la imagini personale şi clipuri video până la documente necesare birou. Având un interval de inscripţionare mai mic de 15 minute, este de asemenea complet compatibil pentru imprimarea cu inkjet (22 – 117mm) datorită suprafeţei printabile până la cercul interior.
“Echipa noastră de Cercetare şi Dezvoltare de la Mitsubishi Kagaku Media ne permite să fim în fruntea Tehnologiei Blue Laser având ca exemplu discurile în triplu strat cu o capacitate de 100GB,” declara Torsten Leye, Marketing Manager Optical al Verbatim EUMEA. “Noile discuri vor fi produse la fabrica din Mizushima a Mitsubishi Kagaku Media şi ne aţteptăm la apariţia acestora pe piaţă în primăvara 2011.”

Citeste articolul pe: Agora News

Discuri noi de la Verbatim

Mediile Blu-ray devin din ce în ce mai atrăgătoare pentru consumatori – atât pentru acasă cât şi pentru mediile profesionale – necesare la înregistrarea şi arhivarea datelor. Verbatim întâmpină această cerere cu noul său disc Blu-ray BD-R 25GB 6x Printabil, ce oferă de până la 5 ori capacitatea unui DVD-R, garantând stocarea pe termen lung în siguranţă a fişierelor, de la imagini personale şi clipuri video până la documente necesare birou. Având un interval de inscripţionare mai mic de 15 minute, este de asemenea complet compatibil pentru imprimarea cu inkjet (22 – 117mm) datorită suprafeţei printabile până la cercul interior.
“Echipa noastră de Cercetare şi Dezvoltare de la Mitsubishi Kagaku Media ne permite să fim în fruntea Tehnologiei Blue Laser având ca exemplu discurile în triplu strat cu o capacitate de 100GB,” declara Torsten Leye, Marketing Manager Optical al Verbatim EUMEA. “Noile discuri vor fi produse la fabrica din Mizushima a Mitsubishi Kagaku Media şi ne aţteptăm la apariţia acestora pe piaţă în primăvara 2011.”

Citeste articolul pe: Agora News

Postat de pe data de 5 aug., 2010 in categoria IT, Noutăți. Poti urmari comentariile acestui articol prin RSS 2.0. Acest articol a fost vizualizat de 548 ori.

Publica un raspuns