Cea de-a III editie a Scolii de Vara PC World isi va deschide portile in perioada 29 august –  2 septembrie. Daca in editiile precedente am petrecut in locatii precum Timisoara si Poiana Zanelor, anul acesta va pregatim o mica surpriza: litoralul bulgaresc.

Esti tanar, student, absolvent si dornic de a-ti imbogati cunostintele in IT, alatura-te echipei noastre. Iata doar 5 motive ca sa te determine sa participi la Scoala de Vara PC World Technology Tour:

– Te rasfeti intr-o locatie de vis.

Vino alaturi de echipa PC World Romania ca sa te pui la curent cu noile tehnologii si sa impartasesti din experienta vasta a unor oameni de succes din industrie. Iti garantam cunostinte interesante si o experienta de vacanta inedita.

– pachet de baza – 750 RON (7,5 milioane) – plata pana pe 25 august.

*Pachetul include cazarea, 3 mese pe zi, transport, accesul la conferinte si materiale.

TotalSoft, unul dintre principalii producatori regionali de software, anunta o cifra de afaceri de 10,4 milioane euro pentru prima jumatate a anului 2010, din care EBITDA reprezinta 1,66 milioane euro. Astfel, pe fondul aprofundarii crizei financiare cu care se confrunta Romania si care a afectat…

Calculatorul vorbeste cu dumneavoastra? Nu puteti accesa Internetul? Au disparut anumite fisiere? Computerul poate fi infectat! Utilizatorii sunt adesea sfatuiti sa verifice periodic sistemul impotriva infectarilor, insa in conditiile scenariilor actuale ale atacurilor informatice, acest lucru nu…

Calculatorul vorbeste cu dumneavoastra? Nu puteti accesa Internetul? Au disparut anumite fisiere? Computerul poate fi infectat! Utilizatorii sunt adesea sfatuiti sa verifice periodic sistemul impotriva infectarilor, insa in conditiile scenariilor actuale ale atacurilor informatice, acest lucru nu…

Xerox Corporation se afla in cadranul de lideri pe segmentul de echipamente multifunctionale si imprimante, realizat de Gartner in 2010 – „Magic Quadrant for MFPs and Printers”.

In perioada ianuarie – iunie 2010, Romania a inregistrat o crestere de 100% pe piata malware in comparatie cu aceeasi perioada in 2009, anunta BitDefender.

Citeste articolul pe: Computer World

Scoala de Vara PC World

Cea de-a III editie a Scolii de Vara PC World isi va deschide portile in perioada 29 august –  2 septembrie. Daca in editiile precedente am petrecut in locatii precum Timisoara si Poiana Zanelor, anul acesta va pregatim o mica surpriza: litoralul bulgaresc.

Esti tanar, student, absolvent si dornic de a-ti imbogati cunostintele in IT, alatura-te echipei noastre. Iata doar 5 motive ca sa te determine sa participi la Scoala de Vara PC World Technology Tour:

– Te rasfeti intr-o locatie de vis.

Vino alaturi de echipa PC World Romania ca sa te pui la curent cu noile tehnologii si sa impartasesti din experienta vasta a unor oameni de succes din industrie. Iti garantam cunostinte interesante si o experienta de vacanta inedita.

– pachet de baza – 750 RON (7,5 milioane) – plata pana pe 25 august.

*Pachetul include cazarea, 3 mese pe zi, transport, accesul la conferinte si materiale.

TotalSoft, unul dintre principalii producatori regionali de software, anunta o cifra de afaceri de 10,4 milioane euro pentru prima jumatate a anului 2010, din care EBITDA reprezinta 1,66 milioane euro. Astfel, pe fondul aprofundarii crizei financiare cu care se confrunta Romania si care a afectat…

Calculatorul vorbeste cu dumneavoastra? Nu puteti accesa Internetul? Au disparut anumite fisiere? Computerul poate fi infectat! Utilizatorii sunt adesea sfatuiti sa verifice periodic sistemul impotriva infectarilor, insa in conditiile scenariilor actuale ale atacurilor informatice, acest lucru nu…

Calculatorul vorbeste cu dumneavoastra? Nu puteti accesa Internetul? Au disparut anumite fisiere? Computerul poate fi infectat! Utilizatorii sunt adesea sfatuiti sa verifice periodic sistemul impotriva infectarilor, insa in conditiile scenariilor actuale ale atacurilor informatice, acest lucru nu…

Xerox Corporation se afla in cadranul de lideri pe segmentul de echipamente multifunctionale si imprimante, realizat de Gartner in 2010 – „Magic Quadrant for MFPs and Printers”.

In perioada ianuarie – iunie 2010, Romania a inregistrat o crestere de 100% pe piata malware in comparatie cu aceeasi perioada in 2009, anunta BitDefender.

Citeste articolul pe: Computer World

Postat de pe data de 11 aug., 2010 in categoria Noutăți. Poti urmari comentariile acestui articol prin RSS 2.0. Acest articol a fost vizualizat de 591 ori.

Publica un raspuns