BitDefender, cel mai important producator de solutii de securitate informatica din Romania, a inceput recent o colaborare cu divizia Cisco Consumer Products pentru a promova in comun solutii in zona de conectivitate si securitate a informatiei pentru consumatorii casnici.

„La acest moment, nu exista suficiente solutii integrate, concentrate pe nevoile clientului final de conexiune la Internet si de protectie a datelor personale, astfel ca aceasta colaborare reprezinta o buna oportunitate pentru acestia”, a declarat  Bogdan Lupu, Channel Manager BitDefender Romania. „Solutiile de securitate, echipamentele hardware si suportul tehnic 24/7 se vor completa reciproc pentru a raspunde in totalitate cerintelor clientilor rezidentiali”, a continuat acesta.

Pachetele incluse in aceasta oferta sunt: Cisco Linksys Wireless-G Home Router cu SpeedBurst (WRT54GH) + BitDefender Antivirus 2011 si Cisco Linksys Wireless-N Broadband Router (WRT160N) + BitDefender Internet Security 2011. Acestea ofera utilizatorilor posibilitatea de a se conecta la Internet foarte usor, beneficiind in acelasi timp de solutiile de securitate oferite de BitDefender.

„Clientii romani pot achizitiona incepand de astazi pachetul promotional prin distribuitorul RHS si prin partenerii BitDefender si Cisco. Suntem onorati sa colaboram cu Cisco si sa oferim inovatie in tehnologie, calitate si siguranta utilizatorilor atunci cand acestia navigheaza pe Internet”, a spus Bogdan Lupu.

„Routerele Cisco Linksys WRT54GH Wireless-G Home cu SpeedBurst si Cisco Linksys Ultra RangePlus Wireless-N broadband WRT160N  simplifica si extind retelele pe care le folosim acasa. Echipamentele noastre sunt concepute astfel incat utilizatorii pot trai diferite experiente in ceea ce priveste conexiunea la Intenet, pe de o parte, si pot lucra intr-un mediu wireless sigur si eficient, pe de alta parte. Atentia noastra este indreptata catre o lume in care conexiunile in banda larga sunt folosite in toate aspectele vietii cotidiene, de aceea securitatea, usurinta in

utilizare si operare sunt caracteristici definitorii ale echipamentelor noastre.

Routerele Cisco Linksys WRT54GH Wireless-G Home cu SpeedBurst si Cisco Linksys Ultra RangePlus Wireless-N broadband WRT160N sustinute de solutiile de securitate BitDefender vor ajuta consumatorii sa isi configureze mult mai usor retele de o securitate ridicata fara a avea nevoie de configuratii si setari complicate”, a spus Petrica Ruta, Enterprise & Commercial Regional Sales Manager la Cisco.

Eugene Kaspersky, CEO-ul companiei de securitate Kaspersky Lab, a fost premiat in cadrul conferintei Virus Bulletin 2010 pentru intreaga activitate desfasurata in industria anti-malware. CEO-ul Kaspersky Lab a obtinut acest premiu in urma votului participantilor la editia cu numarul 20 a…

Trojan.AutorunInf.Gen este prezent in topul trimestrial in Romania cu 8,66% din numarul total de infectii in Romania alaturi de alte doua amenintari care exploateaza functia autorun: Trojan.Autorun.AET si Worm.Autorun.VHG, care ocupa locurile trei, respectiv noua cu procentaje de 4,60%, respectiv…

Expertii Kaspersky Lab au redactat topurile celor mai raspandite tipuri de malware in luna septembrie a acestui an, atragand atentia asupra pericolului reprezentat de extinderea virusului Sality, precum si a programelor de tip adware care circula pe Internet. Conform clasamentelor lunii trecute,…

Solutiile de securitate antivirus de provenienta germana G Data 2011, imbunatatite, sunt disponibile si in varianta box. Mesajul transmis de cea de-a XI-a generatie de produse dezvoltate de cea mai veche companie din domeniu este: Simplu – Sigur – Rapid. Gratie noii tehnologii cloud si metodelor…

In dimineata zilei de 21 septembrie, Panda Security a inregistrat prima infectie masiva a popularei retele de socializare Twitter. Multi utilizatori au fost uimiti sa vada un sir ciudat de caractere aparand in profilurile lor.

Un editorial cu trei titluri? Cine a mai vazut asa ceva?! Ei bine, pentru a justifica aceasta abatere de la logica editorialista, voi incepe cu un comentariu la cel de-al treilea titlu, si anume „generatia mileniului” care cu mult aplomb vine sa…

Citeste articolul pe: Computer World

Colaborare intre BitDefender si Cisco Consumer Division in Romania

BitDefender, cel mai important producator de solutii de securitate informatica din Romania, a inceput recent o colaborare cu divizia Cisco Consumer Products pentru a promova in comun solutii in zona de conectivitate si securitate a informatiei pentru consumatorii casnici.

„La acest moment, nu exista suficiente solutii integrate, concentrate pe nevoile clientului final de conexiune la Internet si de protectie a datelor personale, astfel ca aceasta colaborare reprezinta o buna oportunitate pentru acestia”, a declarat  Bogdan Lupu, Channel Manager BitDefender Romania. „Solutiile de securitate, echipamentele hardware si suportul tehnic 24/7 se vor completa reciproc pentru a raspunde in totalitate cerintelor clientilor rezidentiali”, a continuat acesta.

Pachetele incluse in aceasta oferta sunt: Cisco Linksys Wireless-G Home Router cu SpeedBurst (WRT54GH) + BitDefender Antivirus 2011 si Cisco Linksys Wireless-N Broadband Router (WRT160N) + BitDefender Internet Security 2011. Acestea ofera utilizatorilor posibilitatea de a se conecta la Internet foarte usor, beneficiind in acelasi timp de solutiile de securitate oferite de BitDefender.

„Clientii romani pot achizitiona incepand de astazi pachetul promotional prin distribuitorul RHS si prin partenerii BitDefender si Cisco. Suntem onorati sa colaboram cu Cisco si sa oferim inovatie in tehnologie, calitate si siguranta utilizatorilor atunci cand acestia navigheaza pe Internet”, a spus Bogdan Lupu.

„Routerele Cisco Linksys WRT54GH Wireless-G Home cu SpeedBurst si Cisco Linksys Ultra RangePlus Wireless-N broadband WRT160N  simplifica si extind retelele pe care le folosim acasa. Echipamentele noastre sunt concepute astfel incat utilizatorii pot trai diferite experiente in ceea ce priveste conexiunea la Intenet, pe de o parte, si pot lucra intr-un mediu wireless sigur si eficient, pe de alta parte. Atentia noastra este indreptata catre o lume in care conexiunile in banda larga sunt folosite in toate aspectele vietii cotidiene, de aceea securitatea, usurinta in

utilizare si operare sunt caracteristici definitorii ale echipamentelor noastre.

Routerele Cisco Linksys WRT54GH Wireless-G Home cu SpeedBurst si Cisco Linksys Ultra RangePlus Wireless-N broadband WRT160N sustinute de solutiile de securitate BitDefender vor ajuta consumatorii sa isi configureze mult mai usor retele de o securitate ridicata fara a avea nevoie de configuratii si setari complicate”, a spus Petrica Ruta, Enterprise & Commercial Regional Sales Manager la Cisco.

Eugene Kaspersky, CEO-ul companiei de securitate Kaspersky Lab, a fost premiat in cadrul conferintei Virus Bulletin 2010 pentru intreaga activitate desfasurata in industria anti-malware. CEO-ul Kaspersky Lab a obtinut acest premiu in urma votului participantilor la editia cu numarul 20 a…

Trojan.AutorunInf.Gen este prezent in topul trimestrial in Romania cu 8,66% din numarul total de infectii in Romania alaturi de alte doua amenintari care exploateaza functia autorun: Trojan.Autorun.AET si Worm.Autorun.VHG, care ocupa locurile trei, respectiv noua cu procentaje de 4,60%, respectiv…

Expertii Kaspersky Lab au redactat topurile celor mai raspandite tipuri de malware in luna septembrie a acestui an, atragand atentia asupra pericolului reprezentat de extinderea virusului Sality, precum si a programelor de tip adware care circula pe Internet. Conform clasamentelor lunii trecute,…

Solutiile de securitate antivirus de provenienta germana G Data 2011, imbunatatite, sunt disponibile si in varianta box. Mesajul transmis de cea de-a XI-a generatie de produse dezvoltate de cea mai veche companie din domeniu este: Simplu – Sigur – Rapid. Gratie noii tehnologii cloud si metodelor…

In dimineata zilei de 21 septembrie, Panda Security a inregistrat prima infectie masiva a popularei retele de socializare Twitter. Multi utilizatori au fost uimiti sa vada un sir ciudat de caractere aparand in profilurile lor.

Un editorial cu trei titluri? Cine a mai vazut asa ceva?! Ei bine, pentru a justifica aceasta abatere de la logica editorialista, voi incepe cu un comentariu la cel de-al treilea titlu, si anume „generatia mileniului” care cu mult aplomb vine sa…

Citeste articolul pe: Computer World

Postat de pe data de 11 oct., 2010 in categoria Evenimente, Noutăți. Poti urmari comentariile acestui articol prin RSS 2.0. Acest articol a fost vizualizat de 310 ori.

Publica un raspuns