Un. Urziceni – Liverpool(0-1) 1-3

Ch. Donetsck – Fulham(1-2) 1-1

H. Tel-Aviv – R. Kazan(0-3) 0-0

Sp. Portugal – Everton(1-2) 3-0

Salzbourg – St. Liège(2-3) 0-0

– ACCAPULCO, simple Dames (1er tour) : Hercog (SLO/N.8) bat Cornet (FRA) 6-2, 6-4 ; Dulko (ARG/N.3) bat Zahlavova (CZE) 7-5, 6-1 ; V. Williams (USA/N.1) bat Kanepi (EST) 6-4, 6-4. Simple messieurs (2e tour) : Verdasco (ESP/N.1) bat Kubot (POL) 6-4, 6-3 ; Ferrer (ESP/N.3) bat Bellucci (BRA) 6-4, 6-1 ; Monaco (ARG/N.7) bat Chela (ARG) 6-4, 7-6 (7/4) ; Almagro (ESP/N.6) bat Gasquet (FRA) 3-6, 7-5, 7-6 (9/7)

– 5e ÉTAPE : 1. Ventoso (ESP/Carmiooro) les 161,4 km en 4h20 :05. (moyenne : 37,234 km/h ; )2. Gerrans (AUS) m.t. ; 3. Rogers (AUS) à 02.etc

 Classement général final : 1. Rogers (AUS/Columbia) 18h12 :16. ; 2. van den Broek (BEL) à 19. ; 3. Pardilla (ESP) 30 etc

– 3e ÉTAPE : 1. Petacchi (ITA/Lampre) les 206 km en 5h27 :57. (moyenne : 37,689 km/h) ; 2. Rossi (ITA/Ceramica Flaminia) ; 3. Guarnieri (ITA/Liquigas) t.m.t. etc

 Classement général : 1. Kreuziger (CZE/Liquigas) 14 :18 :14. ; 2. Horner (USA/Radioshack) à 04. ; 3. Voeckler (FRA/BBox Bouygues Telecom) 06. etc

 GÉANT DAMES AU LAC BLANC : 1. R. Miradoli (CS Flaine) 1’54″11 ; 2. G. Petit (Val d’Isère) 1’54″60 ; 3. M. Hudry (SC Menuires) 1’54″89… 10. M. Bianchi (SCE St-Amarin) 1’56″44 ; 23. M. Bottlaender (SC Ste-Marie-aux-Mines) 1’58″27 ; 49. A. Gambert (VT Mulhouse) 2’01″86 ; 57. C. Striffler (VT Mulhouse) 2’04″27 ; 58. A. Bottlaender (SC Ste-Marie-aux-Mines) 2’04″61 ; 63. M. Vorburger (SCV Thann) 2’07″27 ; 64. H. Schnebelen (SCV Thann) 2’07″35 ; 65. E. Pellegrin (US Ventron) 2’07″85 ; 69. M. Sother (SCR Thann) 2’13″07.

 GÉANT MESSIEURS A GÉRARDMER : 1. P. Schroeder (Val d’Isère) 2’13″12 ; 2. D. Bertrand (SC Avoriaz) 2’14″81 ; 3. J. Fabre (SC Alpe d’Huez) 2’14″95… 28. T. Auer (SCR Thann) 2’19″70 ; 58. T. Favrot (SK Stasbourg) 2’23″92 ; 69. J. Marcepoil (US Bussang) 2’25″85 ; 73. L. Voirin (US Ventron) 2’26″32 ; 78. K. Valentin (S.C Bonhomme) 2’31″26 ; 80. M. Behledi (ASE Strasbourg) 2’34″73 (…).

Read the article on Dernieres Nouvelles D’Alsace

Résultats

Un. Urziceni – Liverpool(0-1) 1-3

Ch. Donetsck – Fulham(1-2) 1-1

H. Tel-Aviv – R. Kazan(0-3) 0-0

Sp. Portugal – Everton(1-2) 3-0

Salzbourg – St. Liège(2-3) 0-0

– ACCAPULCO, simple Dames (1er tour) : Hercog (SLO/N.8) bat Cornet (FRA) 6-2, 6-4 ; Dulko (ARG/N.3) bat Zahlavova (CZE) 7-5, 6-1 ; V. Williams (USA/N.1) bat Kanepi (EST) 6-4, 6-4. Simple messieurs (2e tour) : Verdasco (ESP/N.1) bat Kubot (POL) 6-4, 6-3 ; Ferrer (ESP/N.3) bat Bellucci (BRA) 6-4, 6-1 ; Monaco (ARG/N.7) bat Chela (ARG) 6-4, 7-6 (7/4) ; Almagro (ESP/N.6) bat Gasquet (FRA) 3-6, 7-5, 7-6 (9/7)

– 5e ÉTAPE : 1. Ventoso (ESP/Carmiooro) les 161,4 km en 4h20 :05. (moyenne : 37,234 km/h ; )2. Gerrans (AUS) m.t. ; 3. Rogers (AUS) à 02.etc

 Classement général final : 1. Rogers (AUS/Columbia) 18h12 :16. ; 2. van den Broek (BEL) à 19. ; 3. Pardilla (ESP) 30 etc

– 3e ÉTAPE : 1. Petacchi (ITA/Lampre) les 206 km en 5h27 :57. (moyenne : 37,689 km/h) ; 2. Rossi (ITA/Ceramica Flaminia) ; 3. Guarnieri (ITA/Liquigas) t.m.t. etc

 Classement général : 1. Kreuziger (CZE/Liquigas) 14 :18 :14. ; 2. Horner (USA/Radioshack) à 04. ; 3. Voeckler (FRA/BBox Bouygues Telecom) 06. etc

 GÉANT DAMES AU LAC BLANC : 1. R. Miradoli (CS Flaine) 1’54″11 ; 2. G. Petit (Val d’Isère) 1’54″60 ; 3. M. Hudry (SC Menuires) 1’54″89… 10. M. Bianchi (SCE St-Amarin) 1’56″44 ; 23. M. Bottlaender (SC Ste-Marie-aux-Mines) 1’58″27 ; 49. A. Gambert (VT Mulhouse) 2’01″86 ; 57. C. Striffler (VT Mulhouse) 2’04″27 ; 58. A. Bottlaender (SC Ste-Marie-aux-Mines) 2’04″61 ; 63. M. Vorburger (SCV Thann) 2’07″27 ; 64. H. Schnebelen (SCV Thann) 2’07″35 ; 65. E. Pellegrin (US Ventron) 2’07″85 ; 69. M. Sother (SCR Thann) 2’13″07.

 GÉANT MESSIEURS A GÉRARDMER : 1. P. Schroeder (Val d’Isère) 2’13″12 ; 2. D. Bertrand (SC Avoriaz) 2’14″81 ; 3. J. Fabre (SC Alpe d’Huez) 2’14″95… 28. T. Auer (SCR Thann) 2’19″70 ; 58. T. Favrot (SK Stasbourg) 2’23″92 ; 69. J. Marcepoil (US Bussang) 2’25″85 ; 73. L. Voirin (US Ventron) 2’26″32 ; 78. K. Valentin (S.C Bonhomme) 2’31″26 ; 80. M. Behledi (ASE Strasbourg) 2’34″73 (…).

Read the article on Dernieres Nouvelles D’Alsace

Postat de pe data de 31 ian., 2010 in categoria România în lume. Poti urmari comentariile acestui articol prin RSS 2.0. Acest articol a fost vizualizat de 59 ori.

Publica un raspuns