“Grupul Milvus” este o organizaţie neguvernamentală, non-profit, dedicată protecţiei păsărilor şi a naturii, activând în domeniul conservării, educaţiei, cercetării şi consultanţei cu scopul de a schimba România într-un loc mai bun pentru păsări, natură şi oameni.

Suntem singura organizaţie din România care se ocupă cu îngrijirea şi reintroducerea păsărilor rănite în natură. În cadrul asociaţiei noastre am derulat un program sistematic de educaţie ecologică în judeţul Mureş, prin pedagogia durabilităţii.

Citește mai departe>>

“Program sistematic de educaţie ecologică în judeţul Mureş, prin pedagogia durabilităţii”

“Grupul Milvus” este o organizaţie neguvernamentală, non-profit, dedicată protecţiei păsărilor şi a naturii, activând în domeniul conservării, educaţiei, cercetării şi consultanţei cu scopul de a schimba România într-un loc mai bun pentru păsări, natură şi oameni.

Suntem singura organizaţie din România care se ocupă cu îngrijirea şi reintroducerea păsărilor rănite în natură. În cadrul asociaţiei noastre am derulat un program sistematic de educaţie ecologică în judeţul Mureş, prin pedagogia durabilităţii.

Citește mai departe>>

Postat de pe data de 12 apr., 2010 in categoria Specialiști în educație. Poti urmari comentariile acestui articol prin RSS 2.0. Acest articol a fost vizualizat de 561 ori.

Publica un raspuns